Studnia głębinowa - co potrzeba ?

Studnia głębinowa - co potrzeba ?

Studnia głębinowa to odwiert w ziemi w którym umieszczone są rury studzienne o średnicy od fi 110-160 mm. W studni (rurze) umieszczona jest pompa głębinowa o średnicy około 4’’ (cale), połączona ze zbiornikiem hydroforowym rurą PE fi 32 lub fi 40 mm. Studnia zakończona jest zabudową w postaci kręgów betonowych lub lekką szczelną obudową z tworzywa Gamart. W obudowie studni znajduje się szczelne zamknięcie ujęcia wody pitnej w postaci głowicy studni głębinowej Gamart.

Obudowa studni głębinowej

Obudowa służy do zabezpieczenia studni głębinowej przed dostaniem się wód gruntowych, powierzchniowych i atmosferycznych do wnętrza studni oraz umożliwia montaż osprzętu w jej wnętrzu. Posiada dwa lub trzy stopnie włazowe, ułatwiające zejście (w zależności od wysokości obudowy).

Dostępna do rur studziennych o  średnicy fi 110, fi 125, fi 140, fi 160 mm i z odejściem bocznym fi 32 mm lub fi 40 mm. Średnica  wewnętrzna  fi 950 mm, wysokość h-125 cm lub 145 cm. Obudowa zamykana włazem (pokrywą) o średnicy fi 600 mm. Obudowę należy stosować wyłącznie na terenach zielonych. Dużą jej zaletą jest łatwy montaż i niska waga. Produkowane są metodą kształtowania i spawania płyt polipropylenowych o grubości 6 mm (ściana) i 10 mm (góra i dno). Obudowa jest całkowicie szczelna i nie wymaga konserwacji.              

Głowica do studni głębinowej

Głowica zamyka studnię głębinową i zabezpiecza wodę pitną przed zanieczyszczeniami. Głowica wykonana  z tworzywa (polipropylen), w standardzie posiada:

  • przejście szczelne (skręcane) na rurę PE fi 32 lub fi 40 mm
  • uszczelnienie pomiędzy rurą studzienną a głowicą fi 110 mm, 125 mm lub 160 mm
  • dławik na przewód elektryczny
  • zaczep typu szelka (do podwieszenia na lince pompy głębinowej)
  • ODPOWIETRZNIK (jako jedna z nielicznych na rynku)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl